PODSUMOWANIE JESIENI W AKADEMII (SMS/ZKIW) RADUNI PG STĘŻYCA

PODSUMOWANIE JESIENI W AKADEMII (SMS/ZKIW) RADUNI PG STĘŻYCA

Wszystkie nasze zespoły biorące udział w rozgrywkach Pomorskiego ZPN (od juniora A1, a skończywszy na młodziku D2) zanotowały progres w stosunku do ubiegłego sezonu. W dwóch kategoriach wiekowych piastujemy pozycję lidera, a w jednej tylko na skutek „nieszczęśliwego” walkowera, nasza drużyna uplasowała się na 2. lokacie, ale z szansami na wywalczenie wiosną prawa gry o CLJ! Dwie najmłodsze kategorie – Młodzik D1 i D2 (roczniki 2010-11) grają jeszcze w składach 9-osobowych. Bardzo dobra postawa piłkarzy z naszej Akademii Piłkarskiej została dostrzeżona przez trenerów kadry. Kilkunastu zawodników SMS Stężyca dostało powołania na kadry wojewódzkie. Natomiast Wojciech Jakubik (U18) oraz Kacper Pietrak (U15), dostąpili historycznego w dziejach Raduni zaszczytu powołania do reprezentacji Polski w swoich rocznikach! 

Drużyna juniora starszego A1 (rocznik 2004/05 i młodsi – klasa III i IV LO) prowadzona przez trenera Szymona Hartmana uplasowała się w środku ligowej stawki (bilans 5-1-5, bramki 27:24), ale w tym przypadku wynik nie był priorytetem.  Trener Hartman miał ograniczone pole manewru, gdyż najzdolniejsi piłkarze z jego rocznika zgodnie z filozofią Akademii występowali w drużynie rezerw trenera Dawida Klawikowskiego, ogrywając się tam już na szczeblu seniorskim, zamiast rywalizować ze swoimi rówieśnikami w kategorii juniorskiej. Do tego grona należeli m.in: obrońcy Krzysztof Kaniewski, Filip Lipka i Marcin Ceremus, pomocnicy Filip Pawłowski, Jan Furman czy napastnik Jakub Rendzio a także: Wojciech Jakubik, Adrian Rajski Adam Płotka, którzy byli nie tylko filarami w rezerwach, ale zadebiutowali także na szczeblu II ligi i całość tylko sporadycznie występowała w zespole JS A1. Przy dużej rotacji kadry, na listę strzelców jesienią wpisało się aż 15. różnych zawodników. Do najskuteczniejszych snajperów należeli Kamil Drozd i Alan Duzowski – obaj trafili po 4 razy.

Trener: Szymon Hartman
KADRA: Bramkarze: Paweł Kulaszewicz, Paweł Steinka. Obrońcy: Konrad Słowiński, Karol Bystroń, Seweryn Gruchała, Szymon Katewicz, Igor Bąkowski, Oliwier Literski. Pomocnicy: Alan Duzowski, Dawid Głyżewski, Piotr Szewczyk, Szymon Kryszewski, Marcel Rybicki, Mateusz Treder, Mikołaj Pstrąg, Wiktor Wilk. Napastnicy: Szymon Szulc, Kamil Drozd.

Wyniki (runda jesienna sezonu 2022/23):

Radunia PG Stężyca – Olimpic Gdańsk 1:0 (Drozd)
Radunia PG Stężyca – Jaguar Gdańsk 0:2
AP Bałtyk Gdynia – Radunia PG Stężyca 0:3 (Duzowski, Kaniewski, Ceremus)
Radunia PG Stężyca – Jantar Ustka 4:1 ( Ceremus, Sidor, Słowiński, Richert)
Bytovia Bytów – Radunia PG Stężyca 
Radunia PG Stężyca – SKS Bałtyk Gdynia
Pogoń Lębork – Radunia PG Stężyca 3:4 (Toczek, Duzowski, Sidor, Pstrąg)
Radunia PG Stężyca – Sobieski Gniew
Radunia PG Stężyca  – Gryf Słupsk 3:5 (Szulc, Rendzio, Ceremus)
AS Kolbudy – Radunia Stężyca 2:1 (Głyżewski)
Radunia PG Stężyca – MKS Gryf Tczew
Potok Pszczółki – Radunia PG Stężyca
Radunia PG Stężyca – Gedania Gdańsk 1:5 (Rybicki)
Beniaminek Starogard Gd. – Radunia PG Stężyca 1:1 (Rybicki)
Radunia PG Stężyca – Kolejarz/Ginter Chojnice 8:3 (Drozd 3, Duzowski 2, Katewicz, Głyżewski, Rybicki)
Chojniczanka Chojnice – Radunia PG Stężyca 2:1 (Jakubik).

Strzelcy bramek:
4 – Drozd, Duzowski, 3 – Ceremus, Rybicki, 2 – Głyżewski, Sidor, 1 – Jakubik, Kaniewski, Katewicz, Pstrąg, Rendzio, Richert, Słowiński, Szulc, Toczek.

Z rozgrywek wycofały się zespoły: Bytovia Bytów, SKS Bałtyk Gdynia, Sobieski Gniew, Gryf Tczew i Potok Pszczółki.
Do ligi międzywojewódzkiej awansowały po jesieni: Chojniczanka oraz Gedania Gdańsk.

Tabela I liga wojewódzka – Junior starszy A1

Drużyna juniora młodszego B1 (rocznik 2006 i młodsi – klasa II LO) prowadzona przez trenera Karola Cegłowskiego, w 14. zespołowej lidze wojewódzkiej w 13. jesiennych kolejkach wygrała aż 11 spotkań i doznała na boisku tylko 2. porażek. Niestety wygrany w 5. kolejce aż 5:1 mecz w Pucku z miejscową Zatoką, został zweryfikowany później jako walkower dla gospodarzy i zespół JM B1 uplasował się w tabeli tylko na pozycji wicelidera z zaledwie 1. punktem straty do prowadzącego Gryfa Tczew, który został pokonany w Stężycy 2:1. Na wiosnę, w rundzie rewanżowej podopieczni trenera Cegłowskiego z pewnością powalczą o 1. lokatę i możliwość gry w barażach o Centralną Ligę Juniorów (CLJ) w kategorii U17. Do najlepszych strzelców zespołu w I rundzie rozgrywek należeli napastnicy: Mateusz Maliszewski i Aleksander Reclaw oraz grający na pozycji stopera Kacper Lejk, który zagrał już także dwa sparingi w I zespole Raduni pod wodzą trenera Ostapa Markewycza

Trener: Karol Cegłowski.
KADRA:  Bramkarze:
 Adamowicz Jakub, Karbowiak Kacper, Stankiewicz Paweł Obrońcy: Treder Szymon, Wyka Jakub, Zimnowłocki Stanisław, Lejk Kacper, Denis Buriak Pomocnicy: Brzeziński Kamil, Zwara Dominik, Litwin Dawid, Karczewski Jakub, Wysiecki Jan, Szczesny Oliwier, Regliński Nikodem, Kowaluk Kacper, Fadieiev Grisza Napastnicy: Maliszewski Mateusz, Mielewczyk Igor, Reclaw Aleksander, Wysotskiy Denis.

Wyniki (runda jesienna sezonu 2022/23):

 1. Wikęd Luzino – Radunia PG Stężyca 2:4 (Brzeziński, Reclaw, Maliszewski, Mielewczyk)
 2. Radunia PG Stężyca – AP Bałtyk Gdynia 2:0 (Lejk, Mielewczyk)
 3. Arka Gdynia SI – Radunia PG Stężyca 2:4 (Lejk, Maliszewski, Regliński, Litwin)
 4. Radunia PG Stężyca – Lechia II Gdańsk 7:2 (Karczewski 2, Maliszewski, Mielewczyk, Lejk. Litwin, Treder)
 5. Zatoka 95 Puck – Radunia PG Stężyca 3:0 w.o  (na boisku 1:5 – Reclaw 2, Wysiecki, Maliszewski, Lejk)
 6. Gryf Słupsk – Radunia PG Stężyca 4:1 (Litwin)
 7. Radunia PG Stężyca – Jantar Ustka 2:1 (Treder, Wysiecki)
 8. Jaguar Gdańsk – Radunia PG Stężyca 2:0
 9. Radunia PG Stężyca – Gryf Tczew 2:1 (Karczewski, Lejk)
 10. Bytovia Bytów – Radunia PG Stężyca 1:2 (Reclaw, Wysiecki)
 11. Radunia PG Stężyca – Gedania Gdańsk 5:2 (Reclaw 2, Maliszewski, Litwin, Lejk)
 12. Pomezania Malbork – Radunia PG Stężyca 1:6 (Maliszewski 3, Reclaw, Brzeziński, Mielewczyk)
 13. Radunia PG Stężyca – Piki Gdańsk 11:0 (Birr 5, Maliszewski 2, Gackowski, Litwin, Karczewski, Regliński)

  Strzelcy bramek: 10 – Maliszewski, 7 – Reclaw, 6 – Lejk 5 – Birr, Litwin 4 – Mielewczyk, Karczewski, Wysiecki, 2 – Brzeziński, Regliński, Treder, 1 – Gackowski.

Tabela I liga wojewódzka – Junior młodszy B1:

Najlepszy wynik na półmetku rozgrywek osiągnął rocznik juniora młodszego B2 (rocznik 2007 i młodsi – klasa I LO) pod wodzą trenera Mateusza Michniewicza, który jest liderem w swojej kategorii wiekowej! W 13. jesiennych kolejkach podopieczni Michniewicza juniora odnieśli 10 zwycięstw i tylko 3-krotnie schodzili pokonani z placu gry. Sposób na lidera tabeli znalazły tylko zespoły Jaguara Gdańsk Beniaminka Starogard u siebie oraz Bałtyku Gdynia w Stężycy. Tylko w meczu w Starogardzie Gdańskim nasi juniorzy nie potrafili pokonać bramkarza rywali. W pozostałych 12. meczach zaaplikowaliśmy rywalom aż 53 bramki, sami tracąc 21 bramek. Do najskuteczniejszych zawodników w talii trenera Michniewicza należeli: ukraiński pomocnik Jurij Czyż (13), napastnik Wiktor Tylkowski (10), pomocnik Tomasz Birr (6) oraz powołany już do kadry Polski – Kacper Pietrak (5). W rundzie rewanżowej drużyna juniora B2 zagra o utrzymanie pozycji lidera tabeli, a w przypadku wywalczenia awansu do CLJ U17 przez ich starszych kolegów z kategorii juniora B1, przejmie ich miejsce w rozgrywkach centralnych, w następnym sezonie.

Trener: Mateusz Michniewicz
KADRA: Bramkarz: Mrówczyński Arkadiusz. Obrońcy: Chutek Wiktor, Jędrzejczyk Mikołaj, Jóskowski Jakub, Słomiński Adrian, Imianowski Daniel, Bukowski Fabian, Ziółkowski Mikołaj, Hinz Aleks. Pomocnicy: Malek Paweł, Adam Gdaniec, Czyż Jurij, Birr Tomasz, Gorczyca Jakub, Pietrak Kacper, Marceli Gackowski, Konecki Kajetan, Etmański Wiktor. Napastnicy: Tylkowski Wiktor, Michnowski Mikołaj. 

Wyniki (runda jesienna sezonu 2022/23):

 1. Pomorzanin Gdynia – Radunia PG Stężyca 1:2 (Gackowski, Czyż)
 2. Radunia PG Stężyca – AP GKS Kowale 3:0 (Pietrak, Tylkowski, Słomiński)
 3. Gedania Gdańsk – Radunia PG Stężyca 3:6 (Birr 2, Czyż 2, Tylkowski, Konecki)
 4. Radunia PG Stężyca – DSPN Kwidzyn 4:0 (Tylkowski 3, samobójcza)
 5. Jedynka Reda – Radunia PG Stężyca 2:7 (Czyż 2, Tylkowski, Słomiński, Gdaniec, Etmański, Birr)
 6. Jaguar Gdańsk – Radunia PG Stężyca 2:1 (Etmański)
 7. Radunia PG Stężyca – Chojniczanka Chojnice 3:2 (Tylkowski, Birr)
 8. Gryf Tczew – Radunia PG Stężyca 2:4 (Pietrak 2, Tylkowski 2)
 9. Radunia PG Stężyca – AP Bałtyk Gdynia 2:3 (Tylkowski, Czyż)
 10. Beniaminek Starogard Gd. – Radunia PG Stężyca 2:0 
 11. Radunia PG Stężyca – Stolem Gniewino 3:2 (Czyż, Etmański, samobójcza)
 12. Sopocka AP – Radunia PG Stężyca 2:10 (Czyż 3, Konecki 3, Birr, Pietrak, Imianowski, Gdaniec)
 13. Radunia PG Stężyca – MKS Lew Lębork
 14. Jantar Ustka – Radunia PG Stężyca
 15. Radunia PG Stężyca – GTS Pruszcz Gdańsk 8:0 (Czyż 3, Gorczyca 2, Pietrak, Bukowski, Birr)

  Strzelcy bramek:
  13 – Czyż, 10 – Tylkowski, 6 – Birr, 5 – Pietrak, 4 – Konecki, 3 – Etmański, 2 – Gdaniec, Gorczyca, Słomiński + 2 samobójcze, 1 – Bukowski, Gackowski, Imianowski.

  Z rozgrywek wycofały się zespoły Lew Lębork oraz Jantar Ustka.

  Tabela I liga wojewódzka – Junior młodszy B2:

Liderem w swojej kategorii wiekowej jest także zespół Trampkarza C1 (rocznik 2008 i młodsi – klasa VIII SP) pod wodza trenera Piotra Górniewicza (który równolegle prowadzi w naszej AP także rocznik Młodzika D2). Drużyna trampkarza C1 bierze udział w gdańskiej lidze okręgowej i jest na najlepszej drodze, aby w kolejnych rozgrywkach występować już szczebel wyżej, czyli w lidze wojewódzkiej. W rozgrywkach na tym etapie występuje zaledwie 6 zespołów i jesienią każdy z każdy zagrał już mecz i rewanż. W podobnym systemie rywalizacja toczyć się będzie także wiosną. W 10. kolejkach podopieczni trenera Górniewicza tylko jeden mecz zremisowali (1:1 w Karsinie z Gwiazdą), z pozostałych wyszli jako zwycięzcy i mogą pochwalić się imponującym bilansem bramkowym 76:4! Co więcej w 2. serii gier nasi trampkarze rozgromili w Smętowie tamtejszą Pogoń aż 27:0, ale mecz ten został anulowany z powodu wycofania się drużyny gospodarzy z rozgrywek. Pomimo tego napastnik Igor Kukliński zanotował aż 32 trafienia na swoim koncie (średnio hattrick na mecz), a w strzelaniu goli wspomagali go także bramkostrzelni: Kacper Kasiborski (11 bramek) oraz Wiktor Naczk i Kevin Czoska (obaj po 9 goli).

Trener: Piotr Górniewicz
KADRA: Bramkarze: Mielewczyk Robert, Renka Hubert. Obrońcy: Pioch Daniel, Naczk Wiktor, Zając Nikodem, Jędrzejczyk Mikołaj, Jóskowski Kuba. Pomocnicy: Truszkowski Alexander, Kasiborski Kacper, Jagiełło Nikodem, Kobiela Kacper, Czoska Kevin, Labuda Bartosz, Gdaniec Adam, Pietrak Kacper. Napastnik: Kukliński Igor.

Wyniki (runda jesienna sezonu 2022/23):

 1. Radunia PG Stężyca – Cartusia Kartuzy 3:0 (walkower)
 2. Pogoń Smętowo – Radunia PG Stężyca 0:27 (mecz anulowany Pogoń zrezygnowała z rozgrywek)
 3. Radunia pauzowała w 3. kolejce
 4. Radunia PG Stężyca – Gwiazda Karsin 6:1 (Czoska 3, Naczk 2, Kukliński)
 5. GKS Sierakowice – Radunia PG Stężyca 1:14 (Kukliński 5, Kasiborski 4, Czoska 2, Truszkowski, Naczk, Pioch)
 6. Radunia PG Stężyca – FC Gowidlino 11:0 (Kukliński 4, Naczk 2, Pioch 2, Lepak, Zając, Kasiborski)
 7. Beniaminek II Starogard Gd. – Radunia PG Stężyca 0:5 (Kukliński 2, Kasiborski 2, Czoska)
 8. Cartusia Kartuzy – Radunia PG Stężyca 0:12 (Kukliński 8, Naczk 2, Czoska, Kasiborski)
 9. Radunia PG Stężyca – Pogoń Smętowo (nie odbył się)
 10. Radunia pauzowała w 10. kolejce
 11. Gwiazda Karsin – Radunia PG Stężyca 1:1 (Kukliński)
 12. Radunia PG Stężyca – GKS Sierakowice 6:1 (Kukliński 3, Kasiborski, Czoska, samobójcza)
 13. FC Gowidlino – Radunia PG Stężyca 0:7 (Kukliński 3, Kasiborski, Naczk, Józkowski, Mielewczyk)
 14. Radunia PG Stężyca – Beniaminek II Starogard Gd. 11:0 (Kukliński 5, Kasiborski, Gdaniec, Kobiela, Czoska, Jóskowski, Naczk).

  Strzelcy bramek: 32 – Kukliński, 11 – Kasiborski, 9 – Czoska, Naczk, 3 – Pioch, 2 – Jóskowski, 1 – Gdaniec, Kobiela, Lepak, Mielewczyk, Zając + 1 samobój + 3 walkowerem).

  Tabela Liga okręgowa Gdańsk – Trampkarz C1, grupa III:

Kolejnym rocznikiem, który uplasował się w czołówce w swojej kategorii wiekowej jest zespół Trampkarza C2  (rocznik 2009 i młodsi – klasa VII SP). Podopieczni trenera Michała Drzymały na półmetku rozgrywek, w swojej Lidze wojewódzkiej dali się wyprzedzić zaledwie: Arce Gdynia, Jaguarowi Gdańsk i UKS Orlenowi Gdańsk. Wynik drużyny to: 9 wygranych, 2 remisy i 3 porażki, przy bilansie bramkowych 61:33. Naszemu zespołowi wybitnie nie leżały starcia z ekipami z Gdańska, gdyż przegraliśmy własnie tylko z: Jaguarem 1:3, Lechią 2:5 i Lotosem 0:5. Za to udało nam się zremisować w Stężycy (2:2) z liderem – Arką Gdynia, a na pocieszenie w pokonanym polu zostawiliśmy Gedanię (8:5). Warto docenić także strzeleckie rekordy w starciach z Jedynką Reda (7:2), Gryfem Tczew 9:2, a zwłaszcza 10 bramek zaaplikowanych Osiczance Osice (10:1). Zdecydowanym liderem wśród snajperów okazał się Przemysław Reiter, który aż 25 razy znalazł sposób na pokonanie bramkarzy rywali, a kroku próbował mu dotrzymać Alan Fularczyk z 15 bramkami na koncie.

Trener: Michał Drzymała (2009)
KADRA: Bramkarze: Mielewczyk Robert, Renke Hubert. Obrońcy: Dejk Jakub, Jakubek Michał, Bednarczyk Samuel, Jaszul Jan, Reiter Sebastian, Mruk Dawid, Dawidowski Jakub, Felskowski Piotr. Pomocnicy : Synka Filip, Bigus Oskar, Kirschen Milan, Gabryel Filip, Regliński Krystian, Mielewczyk Paweł, Fularczyk Alan, Felskowski Paweł. Napastnicy : Reiter Przemysław, Goll Szymon.

Wyniki (runda jesienna sezonu 2022/23):

 1. Pomezania Malbork – Radunia PG Stężyca 3:8 (Reiter 4, Fularczyk 2, Regliński, Goll)
 2. Radunia PG Stężyca – Arka Gdynia SI 2:2 (Reiter, Bigus)
 3. Gedania Gdańsk – Radunia PG Stężyca 5:8 (Fularczyk 5, Reiter 3)
 4. Radunia PG Stężyca – Jaguar Gdańsk 1:3 (Fularczyk)
 5. Dragon Pomorze – Radunia PG Stężyca 1:3 (Fularczyk, Jakubek, Gabryel)
 6. Radunia PG Stężyca – Jedynka Reda 7:2 (Fularczyk 2, Brzeski 2, Gabryel, Goll, Reiter)
 7. GKS Kowale – Radunia PG Stężyca 2:2 (Reiter, Samobój)
 8. Radunia PG Stężyca – Osiczanka Osice 10:1 (Reiter 2, Brzeski 2, Fularczyk 2, Bigus, Goll, Synak, Dawidowski)
 9. Champions Kwidzyn – Radunia PG Stężyca 1:5 (Reiter 4, Gabryel)
 10. Radunia PG Stężyca – Gryf Słupsk 2:0 (Reiter 2)
 11. Gryf Tczew – Radunia PG Stężyca 2:9 (Reiter 4, Brzeski 2, Fularczyk, Bigus, Gabryel)
 12. Radunia PG Stężyca – Escola Futbolu Pruszcz Gd. (nie odbył się)
 13. Lechia Gdańsk – Radunia PG Stężyca 5:2 (Reiter 2)
 14. Radunia PG Stężyca – UKS Lotos Gdańsk 0:5
 15. Chojniczanka Chojnice – Radunia PG Stężyca 1:2 (Fularczyk, Reiter)

  Strzelcy bramek: 25 – Reiter, 15 – Fularczyk, 6 – Brzeski, 4 – Gabryel,  3 – Bigus, Goll, 1 – Dawidowski, Jakubek, Regliński, Synak + samobójcza.

  Z rozgrywek wycofała się drużyna – Escola Futbolu Pruszcz Gd.

  Tabela I liga wojewódzka – Trampkarz C2:


Począwszy od kategorii Młodzik D1 , drużyny grają w składach 9-osobowych. Podopieczni trenera Mateusza Zaracha  (rocznik 2010 i młodsi – klasa VI SP) uplasowali się w środku ligowej stawki, w swojej tabeli ligi wojewódzkiej. W rozgrywkach jesienią rywalizowało 15 zespołów. Lokata naszych „młodzików” mogłaby być wyższa, ale dwa ostatnie spotkania naszej drużyny z Arką Gdynia i Jantarem Ustka zostały przełożone na wiosnę. Bilans ekipy trenera Zaracha to: 4 wygrane, 2 remisy i 6 porażek, przy stosunku bramkowym 18:28. Problemem tego zespołu były kłopoty z obsadą pozycji bramkarza, po odejściu na poczatku roku szkolnego jedynego golkipera w drużynie Bartka Schmidta i zastąpienie go graczem z pola – Alexandrem Jasnochem. Stąd m.in. wysokie przegrane z Lechią Gdańsk (0:8) czy Gryfem Słupsk (1:5). Warto tym bardziej docenić wyjazdowy remis z Jaguarem na Kokoszkach, czy zwycięstwa z Pomezanią Malbork (2:0), oraz domowe z Chojniczanką (4:1), a zwłaszcza z Gedanią 2:0. Skutecznością błysnął napastnik Jakub Dorau – autor 10. bramek, czyli ponad połowy jesiennego dorobku swojej drużyny. W rundzie rewanżowej celem tego zespołu będzie zachowanie na następny sezon ligi wojewódzkiej i poprawa lokaty w tabeli.

Trener: Mateusz Zarach
KADRA: Bramkarze: Bartek Schmidt, Alexander  Jasnoch . Obrońcy: Jan Kobiela, Wojciech Kuchta, Ksawery Hirsz, Michał Prusicki, Szymon Labuda, Aleksander Mach, Krzysztof Bławat. Pomocnicy: Wojciech Lass, Maksymilian Markowicz, Maciej Zaborowski, Dominik Pawłowski, Marcel Mach, Igor Plotka, Wiktor Gański, Adrian Kobiela. Napastnicy: Jakub Dorau, Tymoteusz Czaja, Alan Manista, Bartosz Szybowski, Bartosz Pipiòrka.

Wyniki (runda jesienna sezonu 2022/23):

 1. Pomezania Malbork – Radunia PG Stężyca 0:2 (Dorau, Markowski)
 2. Radunia PG Stężyca – Energa Gryf Słupsk 1:5 (Dorau)
 3. Błękitni Wejherowo – Radunia PG Stężyca 3:1 (Lass)
 4. Lechia Gdańsk – Radunia PG Stężyca 8:0
 5. Radunia PG Stężyca – Chojniczanka Chojnice 4:1 (Dorau 2, Lass, Zaborowski)
 6. Jaguar Gdańsk – Radunia PG Stężyca 0:0
 7. Radunia PG Stężyca – Beniaminek Starogard Gd. 2:0 (Kobiela, Dorau)
 8. AP GKS Kowale – Radunia PG Stężyca 3:0
 9. Radunia PG Stężyca – Dragon Pomorze 3:3 (Dorau 2, Pawłowski)
 10. U-2 Bytów – Radunia PG Stężyca  (nie odbył się)
 11. Radunia PG Stężyca – Gedania Gdańsk 2:0 (Dorau, Pawłowski)
 12. DSPN Kwidzyn – Radunia PG Stężyca 3:2 (Kobiela, Dorau)
 13. Radunia PG Stężyca – AP Karol Piątek 1:2 (Dorau)
 14. Arka Gdynia SI – Radunia PG Stężyca (przełożone na wiosnę)
 15. Radunia PG Stężyca – Jantar Ustka (przełożone na wiosnę)

  Strzelcy bramek: 10 – Dorau, 2 – Kobiela,  Lass, Pawłowski, 1 – Markowski, Zaborowski.

  Z rozgrywek wycofała się drużyna – U2 Bytów.

  Tabela I liga wojewódzka – Młodzik D1:

Ostatnią drużyną w naszym podsumowanie jest Młodzik D2 (rocznik 2011 i młodsi – klasa V SP) prowadzony przez wspomnianego już trenera Piotra Górniewicza, który w 9-osobowym składzie rywalizuje w gdańskiej lidze okręgowej młodzików. Jesienią na tym szczeblu zagrało 13 zespołów. Najmłodsza ekipa trenera Górniewicza była w I części sezonu bezkompromisowa, odnosząc 8 zwycięstw i doznając 4. porażek, przy imponującym bilansie bramek 61:20. Sposób na naszych „młodzików” znalazły tylko drużyny: AP Kartuzy (0:3), Jaguara II Gdańsk (1:3), Czarnych Pruszcz Gd. (2:3), a najwyższą porażkę zanotowaliśmy w wyjazdowym starciu z Gedanią III (0:7). Na przeciwległym biegunie możemy z kolei postawić efektowne wygrane z: AP Banino (5:2), Orłem Trąbki (6:0), GTS Pruszcz Gd. i Arką III Gdynia (oba wygrane po 7:0) oraz „rozstrzelanie” aż 23:0 ekipy GKS Żukowo – co jest jesiennym rekordem w naszej Akademii, nie licząc anulowanego wyniku 27:0 z Pogonią Smętowo, w wykonaniu także trenera Górniewicza w kategorii Trampkarza C1. Najlepszymi strzelcami w I rundzie byli: Oliwier Grabowski (11 goli), Mateusz Goll (8), Aleksander Markiewicz (7) oraz Maksymilian Kiedrowski, Maximilian Modrzewski i Filip Piperski (wszyscy po 6 bramek).

Trener: Piotr Górniewicz.
KADRA: 
(bez podziału na pozycje) Jarzembiński Tomasz (bramkarz) oraz Wrycza Damian, Kaliski Kacper, Grabowski Oliwier, Piperski Filip, Kiedrowski Maksymilian, Sominka Aleksander, Goll Mateusz, Trela Paweł, Pobłocki Mikołaj, Modrzewski Maximilian, Sadowski Antoni, Markowicz Aleksander, Erdmann Hubert, Dzionk Robert, Bączkowski Hubert, Zaborski Ignacy, Mateusz Werra, Jakub Murach.

Wyniki (runda jesienna sezonu 2022/23):

 1. AS Kolbudy – Radunia PG Stężyca 0:3 (walkower)
 2. Radunia PG Stężyca – Gedania III Gdańsk 0:7
 3. Piłeczka Pruszcz Gdański – Radunia Stężyca (nie odbył się)
 4. Orlik Przodkowo – Radunia PG Stężyca 1:4 (Erdman, Grabowski, Piperski, Modrzewski)
 5. Radunia PG Stężyca – AP Kartuzy 0:3 
 6. Jaguar II Gdańsk – Radunia PG Stężyca 3:1 (Piperski)
 7. Radunia PG Stężyca – GTS Pruszcz Gdański 7:0 (Goll 2, Markiewicz 2, Erdman, Grabowski, Modrzewski)
 8. Czarni Pruszcz Gdański  – Radunia PG Stężyca 3:2 (Grabowski, Erdman)
 9. Radunia PG Stężyca – Arka III Gdynia SI 7:0 (Kiedrowski 3, Goll 2, Markiewicz, Dzionk)
 10. Orzeł Trąbki Wielkie  – Radunia PG Stężyca 0:6 (Kiedrowski, Piperski, Goll, Bączkowski, Dzionk, Markiewicz)
 11. Radunia PG Stężyca – GKS Żukowo 23:0 (Grabowski 5, Kaliski 4, Modrzewski 4, Markowicz 3, Piperski 2, Goll 2, Sominka, Bączkowski + gol samobójczy)
 12. AP Banino – Radunia PG Stężyca 2:5 (Grabowski 2, Kiedrowski, Piperski, Goll)
 13. Radunia PG Stężyca – KS Kamienica Królewska 3:1 (Grabowski, Kiedrowski, samobójcza).

  Strzelcy bramek: 11 – Grabowski, 8 – Goll, 7 – Markiewicz, 6 – Kiedrowski, Modrzewski, Piperski, 4 – Kaliski,  3 – Erdman,  2 – Bączkowski, Dzionk, 1 – Sominka + 2 bramki samobójcze + 3 walkowerem.

  Z rozgrywek wycofał się zespół Piłeczka Pruszcz Gdański.

  Tabela Liga okręgowa Gdańsk – Młodzik D2, Grupa IV:

Wszystkie tabele za: pomorski-zpn.pl FOTO: Dorota Karbowiak.