Zmiana na stanowisku Dyrektora AP Radunia!

Z dniem 1 maja funkcję dyrektora Akademii Piłkarskiej Raduni Stężyca przestanie pełnić Maciej Bagrowski, a jego obowiązki przejmie Michał Chmielewski. Trener Bagrowski pozostaje w naszym klubie na stanowisku asystenta Sebastiana Letniowskiego oraz trenera przygotowania motorycznego zarówno w I drużynie jak i w Akademii Piłkarskiej.

Zmiana na tym stanowisku spowodowana jest potrzebą skupienia się właśnie na funkcji trenera od motoryki, w związku z rosnącymi szansami na awans naszego klubu na szczebel centralny. Dziękujemy trenerowi Bagrowskiemu za dotychczasową pracę na rzecz naszej Akademii w charakterze Dyrektora.

Jego następca, 28-letni trener Chmielewski jest absolwentem AWF w Warszawie na kierunku fizjoterapia. Specjalizuje się w przygotowaniu motorycznym. Oprócz ukończenia stołecznej uczelni Michał ma za sobą również studia na Deutsche Sporthochschule w niemieckim Koeln. W swojej karierze trener Chmielewski pełnił już m.in. funkcje koordynatora przygotowania motorycznego w takich klubach jak:

  • Akademia Piłkarska Fortuny Duesseldorf w rocznikach: U10, U12, U13, U14 i U17
  • drużynie U19 Polonii Warszawa biorącej udział w rozgrywkach CLJ
  • Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa
  • ekstraklasowym Zagłębiu Lubin
  • w II-ligowym ówcześnie Widzewie Łódź

Michał Chmielewski posiada za sobą także miesięczny staż trenerski w zespole Bayer 04 Leverkusen, polegający na obserwacji oraz udziałach w treningach zarówno zespołu seniorskiego grającego w Bundeslidze, jak i wszystkich drużyn młodzieżowych Akademii Piłkarskiej “Aptekarzy” w kategoriach od U9 do U19.

Dotychczas trener Chmielewski był w naszym klubie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne w SMS Stężyca w sekcji siatkówki dziewcząt. Był także asystentem trenera drużyny rezerw Raduni Stężyca, występującej na szczeblu klasy okręgowej.